Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

nutná očkování kočky

nutná jsou tato očkování:

  • kočičí mor(plaunekopenie,parvoviroza)
  • kočíčí rýma;toto očkování chrání pouze proti některým původcům a má proto omezené účinky.Doklad o tomto očkování se vyžaduje,pokud chcete dát kočku na určitou dobu do ,,kočičího hotelu"
  • vzteklina;přenáší se na člověka a je smrtelná.kočky,které kouštíme ven,musí být v každém případě očkovány proti vzteklinš.Při cestách do zahraničí a při účasti na výstavách je toto očkování povinné.
  • kočíčí leukémie;zákečné infekční onemonění rozšířené po celém světě.Přenáší se z jednoho zvířete na druhé stykem se slinami nebo močí.Dá se prokázat tkzv. ELISA-testem,který vyžadujou majitelé chovných kocourů od majitelů kočky před krytím.

    k očkování ( pzn . očkování ) 

Je to nejdůležitější a nejhodnotnější preventivní opatření k zachování zdraví pro vaši kočku i v případě , že žije pouze v bytě a nepřijde do styku se žádnou jinou kočkou . Kočka , která není očkovaná , může dostat některá infekřní onemocnění , jež většinou mají smrtelné následky :' ( Před očkováním musí být zvíře zdravé a prosté parazitů . Předočkováním přineste k veterináři vzorek stolice.Kočky očkuje vždy pouze veterinář.  ) 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář